Ćwiczenia na barki

1. Złączenia sztangielek nad głową.

Sprzęt: sztangielki/hantle.
Technika wykonania: Nogi ugięte, rozstaw stóp nieco szerszy niż szerokość ramion. Ramiona rozwarte na wysokości barków, delikatnie zgięte w łokciach. Unoś sztangielki do pozycji pionowej (nie zmieniając zgięcia ramion w łokciach).

2. Wznosy ramion ze sztangielkami w przód.

Sprzęt: sztangielki/hantle.
Technika wykonania: Ćwiczenie polega na wykonywaniu wznosów sztangielek na wysokość barków (ręce praktycznie wyprostowane, w trakcie ćwiczenia nie zmieniamy kąta w łokciach!).

3. Wznosy ramion ze sztangielkami w opadzie tułowia.

Sprzęt: sztangielki/hantle.
Technika wykonania: Stań na zgiętych nogach i pochyl się do przodu. Pamiętaj o prostych plecach! Opuść delikatnie ugięte w łokciach ręce pionowo względem ramion. Unoś sztangielki na boki, na wysokość barków nie zmieniając kąta w łokciu.

4. Wznosy ramion ze sztangielkami – na ławce skośnej.

Sprzęt: ławka skośna, sztangielki/hantle.
Technika wykonania: Modyfikacja poprzedniego ćwiczenia. Wykonujemy je podobnie, z tą różnicą, że teraz kładziemy się na ławeczce skośnej. Rozpoczynamy ruch od pozycji, w której sztangielki mamy pod sobą, a ręce tworzą z tułowiem kąt bliski prostemu.

5. Wznosy ramion ze sztangielkami na boki.

Sprzęt: sztangielki/hantle.
Technika wykonania: Stań na lekko ugiętych nogach, tułów wyprostowany. Ręce ze sztangielkami opuszczone po bokach, delikatnie ugięte w łokciach. Nie zmieniając kąta w łokciach, unoś sztangielki na boki, na wysokość barków.

6. Ćwiczenie „Cuban rotation”

Sprzęt: sztanga/gryf prosty.
Technika wykonania: Chwytamy sztangę tak, by kąt między przedramieniem i ramieniem był nieco większy od 90 stopni. Nie zmieniając kąta w łokciu wykonujemy rotację gryfu nad głowę.

 

Zobacz także ćwiczenia na inne grupy mięśniowe.

Wykorzystano filmy przygotowane przez serwis passion4profession.net.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *