Program 100 pompek

Program 100 pompek

Spis treści:

Program 100 pompek to doskonały trening dla wszystkich tych, którzy chcieliby poprawić wygląd, poprawić swoje możliwości i wytrzymałość czy po prostu zrobić coś dla własnej satysfakcji (jak myślisz, ile osób jest w stanie zrobić 100 pompek?). W przypadku osób, które mają mały staż treningowy efekty są widoczne bardzo szybko. Kolejną zaletą tego treningu jest to, że wystarczy poświęcić na niego kilka-kilkanaście minut trzy razy w tygodniu.

Na czym polega program 100 pompek?

 1. Test – przed przystąpieniem do właściwych ćwiczeń należy wykonać test możliwości, który pozwoli Ci wybrać odpowiedni cykl treningowy.
 2. Po każdym cyklu ćwiczeń należy wykonać ponownie test możliwości i na jego podstawie wybrać cykl treningowy. Może się zdarzyć, że będzie konieczne powtórzenie tego samego cyklu. To zupełnie normalna sytuacja i nie ma się czym przejmować!
 3. Pamiętaj o przerwach na regenerację. Daj swojemu ciału przynajmniej 2 dni odpoczynku przed przystąpieniem do testu oraz 2 dni przed przystąpieniem do kolejnego cyklu!
 4. Nie zrażaj się niepowodzeniami, jeśli będziesz wytrwały to uda Ci się osiągnąć zamierzone 100 pompek!

Wykorzystano zdjęcie użytkownika stockimages na FreeDigitalPhotos.net

Czytaj dalej: Jak wykonać prawidłową pompkę? »

4 comments on «Program 100 pompek»

 1. asa pisze:

  Dlaczego w treningu od 31 (pompek w teście) są tylko 3 serie?

  1. trenujacy pisze:

   Zauważ, że od 31 (pompek w teście) tabelka się „obraca” (bo jest więcej serii do wykonania (ale właściwy trening rozpisany na tylko 3 dni z przerwami) – łatwiej to pokazać w pionie). Od tego momentu faktycznie dni ćwiczeniowych jest tylko 3, za to wysiłek coraz dłuższy. 🙂
   Pozdrawiamy!

 2. MarPol pisze:

  Rozumiem, że po skończeniu pierwszych 6 dni ćwiczeń przchodzimy do następnego poziomu? Dajmy na to, że uzyskałem wynik 39, czyli jest w przedziale 36-40 pompek w teście, to po wykonaniu tego przechodzę do 41-45?

 3. Fitnesowiec pisze:

  Według wytycznych Księgi Rekordów Guinessa pompka liczy się wtedy gdy kąt zgięcia w łokciu wynosi 90 stopni – prawie dotknąć klaty jest mocno nie określone, łatwiej właśnie patrzeć na łokieć i ocenić kąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *