Program 100 pompek

Program 100 pompek

Spis treści:

Wśród Was zapewne znajdą się osoby, które będą w stanie zrobić 50 pompek, będą też takie, które nie dadzą rady zrobić nawet pięciu (i nie ma się czym przejmować, bo to się bardzo szybko zmieni 🙂 ). Poniższy test ma na celu ocenę Twoich możliwości w celu wybrania odpowiedniego cyklu treningowego.

Jak wykonać test?

 • Zrób lekką rozgrzewkę (unikniesz kontuzji, a wynik testu też bedzie lepszy) – rozciąganie, wymachy ramion, skręty tułowia
 • Zrób tyle pompek, ile tylko jesteś w stanie
 • Rób prawidłowe pompki, nie oszukuj!

Na podstawie wyniku testu wybierz odpowiedni dla siebie cykl treningowy – patrz: harmonogram.

Czytaj dalej: « Jak wykonać prawidłową pompkę? | Harmonogram »

4 comments on «Program 100 pompek»

 1. asa pisze:

  Dlaczego w treningu od 31 (pompek w teście) są tylko 3 serie?

  1. trenujacy pisze:

   Zauważ, że od 31 (pompek w teście) tabelka się „obraca” (bo jest więcej serii do wykonania (ale właściwy trening rozpisany na tylko 3 dni z przerwami) – łatwiej to pokazać w pionie). Od tego momentu faktycznie dni ćwiczeniowych jest tylko 3, za to wysiłek coraz dłuższy. 🙂
   Pozdrawiamy!

 2. MarPol pisze:

  Rozumiem, że po skończeniu pierwszych 6 dni ćwiczeń przchodzimy do następnego poziomu? Dajmy na to, że uzyskałem wynik 39, czyli jest w przedziale 36-40 pompek w teście, to po wykonaniu tego przechodzę do 41-45?

 3. Fitnesowiec pisze:

  Według wytycznych Księgi Rekordów Guinessa pompka liczy się wtedy gdy kąt zgięcia w łokciu wynosi 90 stopni – prawie dotknąć klaty jest mocno nie określone, łatwiej właśnie patrzeć na łokieć i ocenić kąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *