- Wstęp - o treningu.
- Jak wykonać prawidłową pompkę?
- Test możliwości.
- Harmonogram
- Efekty - jakich korzyści można się spodziewać?
Wśród Was zapewne znajdą się osoby, które będą w stanie zrobić 50 pompek, będą też takie, które nie dadzą rady zrobić nawet pięciu (i nie ma się czym przejmować, bo to się bardzo szybko zmieni 🙂 ). Poniższy test ma na celu ocenę Twoich możliwości w celu wybrania odpowiedniego cyklu treningowego.
Jak wykonać test?
- Zrób lekką rozgrzewkę (unikniesz kontuzji, a wynik testu też bedzie lepszy) – rozciąganie, wymachy ramion, skręty tułowia
- Zrób tyle pompek, ile tylko jesteś w stanie
- Rób prawidłowe pompki, nie oszukuj!
Na podstawie wyniku testu wybierz odpowiedni dla siebie cykl treningowy – patrz: harmonogram.
Czytaj dalej: « Jak wykonać prawidłową pompkę? | Harmonogram » related_posts(); ?>
Dlaczego w treningu od 31 (pompek w teście) są tylko 3 serie?
Zauważ, że od 31 (pompek w teście) tabelka się „obraca” (bo jest więcej serii do wykonania (ale właściwy trening rozpisany na tylko 3 dni z przerwami) – łatwiej to pokazać w pionie). Od tego momentu faktycznie dni ćwiczeniowych jest tylko 3, za to wysiłek coraz dłuższy. 🙂
Pozdrawiamy!
Rozumiem, że po skończeniu pierwszych 6 dni ćwiczeń przchodzimy do następnego poziomu? Dajmy na to, że uzyskałem wynik 39, czyli jest w przedziale 36-40 pompek w teście, to po wykonaniu tego przechodzę do 41-45?
Według wytycznych Księgi Rekordów Guinessa pompka liczy się wtedy gdy kąt zgięcia w łokciu wynosi 90 stopni – prawie dotknąć klaty jest mocno nie określone, łatwiej właśnie patrzeć na łokieć i ocenić kąt.